Rolety zewnętrzne

print

Rolety zewnętrzne są bardzo ważnym elementem dodatkowego wyposażenia domu, oferującym szereg wymiernych korzyści i zalet. Do najważniejszych z nich należą:

 • Izolacja termiaczna – ochrona przed wahaniami temperatur,

 • Izolacja akustyczna – obniżenie poziomu hałasu,

 • Ochrona prywatności,

 • Szeroki wybór form i materiałów,

 • Bogata kolorystyka (paleta kolorów RAL)

 • Możliwość zintegrowania z moskitierami.


Wyposażenie okien w rolety zewnętrzne może w dużej mierze przyczynić się do zmniejszenia bezwładności termicznej pomieszczenia, zarówno w okresie letnim, jak i zimowym. W zimie roleta działa jak dodatkowy izolator i gwarantuje znacznie lepszą ochronę przed stratami ciepła, co wpływa również na znaczące obniżenie kosztów ogrzewania budynku. Natomiast w okresie letnim opuszczona roleta zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczenia narażonego na wysoką ekspozycję promieniowania słonecznego, co pozwala na oszczędności związane z brakiem konieczności dodatkowego chłodzenia.

Odpowiednio zamontowana roleta zewnętrzna zapewnia bardzo dobrą ochronę przed hałasem i pozwala na obniżenie poziomu docierających do wnętrza budynku dźwięków nawet o kilkanaście decybeli. Dodatkowo, rolety pozwalają na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa i ochronę prywatności mieszkańców.

 


W naszej ofercie znajdą Państwo rolety nakładane (RN) na okna, stosowane do montażu razem z oknami w świetle ościeżnicy, oraz rolety adaptacyjne (RA), które montowane są na zewnątrz budynku. Wygląd klapy rewizyjnej rolety określany jest według trzech wariantów: Standard (S) – ze skrzynką widoczną po zamontowaniu; Komfort (K) – z możliwością zabudowania puszki rolety; Round-Line (R) – z widoczną klapą rewizyjną o estetycznym zaokrąglonym kształcie.

roleta adaptacyjna                roleta adaptacyjna
Roleta Adaptacyjna Standard           Roleta Adaptacyjna Komfort

roleta nakładana                  roleta nakładana

Roleta Nakładana Komfort              Roleta Nakładana Standard
                                                                   z moskitierą

 

Dla zapewnienia komfortowej obsługi, w systemach rolet zewnętrznych stosowane są różnego rodzaju napędy:

 • napędy ręczne,

 • napędy sprężynowe,

 • napędy elektryczne podstawowe sterowane przewodowo,

 • napędy elektryczne sterowane za pomocą odbiornika i nadajnika radiowego (przełącznik naścienny, pilot lub zegar z centralą sterującą),

 • napędy elektryczne z awaryjnym otwieraniem ręcznym (w przypadku braku prądu).

W oferowanych przez nas roletach zewnętrznych z napędem elektrycznym stosujemy napędy renomowanego producenta automatyki do rolet – firmy Somfy.


 

 

Dopasujemy ofertę do twoich potrzeb! Umów się na bezpłatny pomiar

W celu umówienia się na bezpłatny pomiar prosimy o kontakt z naszym działem handlowym pod numerem telefonu +48 14 611 92 22 wewn. 40 i 41 lub o przesłanie wiadomości na adres plastbud@plastbud.pl.