Aktualności

print

 

Zaproszenie na Targi Fensterbau Frontale Norymberga 2018

01.02.2018 r.

Mamy zaszczyt poinformować że nasza firma w dniach 21-24.03.2018 będzie uczestniczyć w międzynarodowych targach okiennych Fensterbau Frontale 2018 w Norymberdze.
Będzie to okazja do zaprezentowania naszych nowości produktowych oraz spotkań z obecnymi oraz nowymi potencjalnymi klientami.
Serdecznie zapraszamy do Hali 7 na stoisko nr 240.

 

Kiermasz budowlany w Plastbudzie

08.05.2017 r.

Drzwi unoszono-przesuwne HST

11.04.2017 r.

Z przyjemnością informujemy wszystkich naszych klientów o wdrożeniu do produkcji drzwi unoszono - przesuwnych HST 85mm.

Drzwi są dostępne w trzech różnych wariantach, w zależności od wymagań stawianych izolacyjności cieplnej: od wersji basic, poprzez wersję standard, aż po wersję premium, która spełnia najwyższe wymagania dla domów pasywnych. Zastosowana konstrukcja oraz możliwość stosowania szerszych pakietów szybowych o szerokości do 50 mm, pozwala uzyskiwać ponadprzeciętne właściwości w zakresie izolacyjności cieplnej.

HST 85mm wersja Basic

 

HST 85mm wersja Standard

HST 85mm wersja Premium

Dzięki swobodzie wyboru różnych kombinacji profili w części nadproża drzwi i w części progowej mamy możliwość wyboru między trzema opcjami: Basic, Standard i Premium, które skierowane są do różnych grup odbiorców o zróżnicowanych wymaganiach odnośnie izolacyjności termicznej.

Poniższa tabela prezentuje natomiast wartości współczynnika przenikania ciepła Uw dla przykładowych drzwi HST (SCHEMAT A) o wymiarach 4000 x 2300 mm przeszklonych szybą dwukomorową o współczynniku przenikania ciepła dla środkowej części szyby Ug = 0,5 W(m2*K) oraz Ug = 0,7 W(m2*K) i wartości liniowego współczynnika przenikania ciepła mostka termicznego na styku szyby z ramą Ψ = 0,04 W(m2*K). Przykładowe wartości współczynnika przenikania ciepła drzwi HST o wymiarach 4000x2300 mm.

Niewątpliwą zaletą tego typu drzwi tarasowych są możliwe do wykonania konstrukcje o całkowitej rozpiętości do 6 metrów oraz maksymalne wymiary skrzydeł, które osiągają wartości 3000x2500mm. Przekręcenie dużej klamki w dół, z pozycji zamknięcia, powoduje uniesienie skrzydła o kilka milimetrów, zwolnienie docisku uszczelek i możliwość swobodnego przesuwania skrzydeł.


Drzwi balkonowe typu HST mogą występować w co najmniej kilku różnych wersjach i układach skrzydeł oraz części nieotwieranych. Różnorodność konstrukcji jest jedną z niezaprzeczalnych zalet tego rozwiązania. Najpopularniejsze schematy drzwi HST to:

 - 2-kwaterowe – z jednym (schemat A) lub oboma (schemat D) skrzydłami ruchomymi

- 4-kwaterowe – z dwoma środkowymi skrzydłami ruchomymi (schemat C)

 

 

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty

 


 

Zaproszenie na Targi Bau Monachium 2017

14.12.2016 r.

Mamy zaszczyt poinformować że nasza firma w dniach 16-21.01.2017 będzie uczestniczyć w międzynarodowych targach okiennych BAU 2017 w Monachium.
Będzie to okazja do zaprezentowania naszych nowości produktowych oraz spotkań z obecnymi oraz nowymi potencjalnymi klientami.
Serdecznie zapraszamy do Hali C4 na stoisko nr 120 A.

 

katalog Plastbud PL

 


 

Przedstawiamy nowy wymiar wietrzenia - okno na 6-tkę! 

28.09.2016 r.

Wietrzenie na 6-tkę to rewolucyjne rozwiązanie, które daje użytkownikowi okien całkiem nowe możliwości. Wymiana powietrza odbywa się przez 6-milimetrową szczelinę utworzoną pomiędzy skrzydłem a ramą na całym obwodzie okna. To wystarcza, by zapewnić stały dopływ świeżego powietrza, dzięki któremu w pomieszczeniach panuje zdrowy klimat i nie dochodzi do zawilgocenia ścian. Dzięki wyjątkowej konstrukcji okucia podczas wietrzenia skrzydło jest bezpieczne zaryglowane. Do wnętrza nie przenikają hałasy ani owady, a straty energii ograniczone są do minimum.
 
 

Zalety nowego sposobu wietrzenia

 
Wietrzenie przez 6-milimetrową szczelinę pomiędzy skrzydłem a rama okna jest możliwe dzięki zastosowaniu wyjątkowego okucia – systemu activPilot Comfort stworzonego przez konstruktorów firmy Winkhaus. Wietrzenie na 6-tkę odnosi się nie tylko do szerokości szczeliny, przez którą odbywa się wymiana powietrza, ale także do 6 zalet, które odróżniają je od wietrzenia w sposób tradycyjny.
 • Zdrowo
 • Bezpiecznie
 • Energooszczędnie
 • Bez przeciągów
 • Cicho
 • Przy każdej pogodzie

Okucie activPilot Comfort może być stosowane do większości dostępnych na rynku okien z PCV, drewna lub aluminium, w tym także okien o nietypowych kształtach.
 
 

Wietrzenie automatyczne

 
Dzięki zastosowaniu okucia w wersji activPilot Comfort PADM, wyposażonego w napęd elektryczny, możliwe jest automatyczne otwieranie i zamykanie okna. Wietrzenie odbywa się w zaprogramowanych cyklach bądź przez naciśnięcie przycisku na panelu dotykowym lub pilocie. Rozwiązanie to może być zintegrowane z systemami inteligentnego domu. Badanie Instytutu Fraunhofera potwierdziło przydatność wietrzenia przy pomocy okucia activPilot Comfort PADM jako alternatywy dla systemów wentylacji mechanicznej.
 
 

Mieszkanie bez barier

 
W wersji activPilot Comfort PAD klamka może być umieszczona na dolnym ramiaku okna. Dzięki temu osoby poruszające się na wózkach mogą bez trudu sięgnąć do klamki i przełączyć ją w pozycję wietrzenia lub zamknąć okno. To bardzo dobre rozwiązanie także do okien trudno dostępnych z poziomu podłogi.
 
 

Wietrzenie bez strat energii

 
Jedyna w swoim rodzaju technologia activPilot Comfort pozwala cieszyć się świeżym powietrzem bez niepotrzebnych strat energii. Wietrz swój dom na 6-tkę i oszczędzaj energię!
 

 


 

Relacja z Targów Bau Monachium 2015

02.02.2015 r.

W dniach 19-24.01.2015 uczestniczyliśmy w targach stolarki w Monachium jako wystawca.
Była to okazja to zaprezentowania naszych najnowszych produktów okiennych i drzwiowych oraz do spotkań z wieloma nowymi oraz obecnymi klientami firmy.
Na specjalnie zaprojektowanym i  przygotowanym stoisku prezentowaliśmy m.in:
- system okienny THERMO-LUKSUS ELEGANT z chowanymi zawiasami i pakietami szybowymi z dodatnim bilansem energetycznym
- system drzwiowy PRESTIGE z zasuwnicą z napędem elektrycznym
- system drzwi aluminiowych z panelem obustronnie nakładkowym i chowanymi zawiasami
Nasze stoisko dzięki ciekawemu projektowi przyciągało wielu oglądających.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 

 


Zaproszenie na Targi Bau Monachium 2015

01.12.2014 r.

Mamy zaszczyt poinformować że nasza firma w dniach 19-24.01.2015 będzie uczestniczyć w międzynarodowych targach okiennych BAU 2015 w Monachium.
Będzie to okazja do zaprezentowania naszych nowości produktowych oraz spotkań z obecnymi oraz nowymi potencjalnymi klientami.
Serdecznie zapraszamy do Hali C3 na stoisko nr 338 B.

 

katalog Plastbud PL

 


Relacja z targów Equipbaie 2014

24.11.2014 r.

W dniach 18-21.11.2014 w Paryżu odbyły się międzynarodowe targii
budowlane Equipbaie 2014.
Wysłaliśmy tam naszego przedstawiciela w ramach Misji Gospodarczej w
celu zbadania rynku, trendów, konkurencji oraz odbycia umówionych
spotkań handlowych.
Było to ciekawe doświadczenie które pozwoliło nam dostosować naszą
ofertę do tego wymagającego rynku stolarki.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 


Nowość! Profil podokienny w systemie Ideal 8000

16.10.2014 r.

Już od 1 listopada w naszej ofercie pojawi się nowy profil podokienny z uszczelką z miękkiego PVC, który będzie standardowo montowany w produktach opartych na systemie Ideal 8000. Profil ten jest szczególnie polecany do ciepłego montażu.

Funkcjonalność:

 • Łatwe zapinanie i wypinanie profilu do ramy okna,
 • Możliwość stabilnego łączenia profili w pionie,
 • Półeczka ze zmiękczonego PVC dostosowana do montażu parapetu wewnętrznego o wysokości 20 mm,
 • Blaszki sprężyste mocowane do profilu podokiennego ułatwiające montaż parapetu wewnętrznego,
 • Rowek na wkręty umożliwia łatwe mocowanie ramy okna do profilu,
 • Daszek do montażu parapetów zewnętrznych stalowych i aluminiowych,
 • Łatwy montaż oraz bezpieczny transport okna,
 • Możliwość montażu przy użyciu kotwy systemowej,
 • Wypełnienie komór pianką PU – wysoka izolacja cieplna,
 • Niższe koszty produkcji i montażu okna – okno wymiarowane pod otwór okienny wraz z profilem podokiennym jest tańsze.

Profil podokienny tego typu dostępny jest również za dopłatą w produktach opartych na innych systemach okiennych znajdujących się w ofercie firmy Plastbud.

Pytania w sprawie oferty prosimy kierować pod tel. +48 14 611 85 56 wewn. 35.

 


Kolory specjalne w cenie koloru białego

16.10.2014 r.

Od 1 listopada 2014 r. w ofercie firmy Plastbud znajdą Państwo systemy aluminiowe w poszerzonej palecie kolorów standardowych. W cenie koloru standardowego dostępne będą również kolory RAL 7016 antracyt oraz RAL 9005ST struktura.

Zwiększenie oferowanych kolorów standardowych pozwoli na jeszcze lepsze dopasowanie kolorystyczne wybranych produktów do potrzeb każdego klienta. Nowe kolory dostępne są dla systemów Aliplast.

Dostępna kolorystyka standardowa:

kolory standardowe

 

Wszystkie pozostałe kolory z palety RAL dostępne są opcjonalnie za dopłatą.

Pytania w sprawie oferty prosimy kierować pod tel. +48 14 611 85 56 wewn. 35.

 


Nowość! Profile pasywne Aluprof

18.09.2014 r.

MB-104 PassiveJuż wkrótce nasza oferta zostanie poszerzona o profile pasywne marki Aluprof!

System okien z przegrodą termiczną MB-104 Passive, o najwyższej izolacyjności termicznej (Uw od 0,53 W/m²K), spełnia wszelkie wymagania stawiane elementom stosowanym w budownictwie pasywnym. Poza doskonałą izolacją termiczną, cechuje go również bardzo dobra izolacja akustyczna, szczelność na wodę i powietrze oraz wysoka wytrzymałość konstrukcji.

Parametry okien wykonanych z elementów systemu MB-104 Passive przekraczają obecne wymagania najostrzejszych, obowiązujących przepisów i norm, dlatego też system MB-104 Passive jest systemem dedykowanym do budownictwa energooszczędnego i pasywnego.

Pytania w sprawie oferty prosimy kierować pod tel. +48 666 083 735.

 


Energooszczędne okucia activPilot Comfort

15.09.2014 r.

activPilot ComfortOferta firmy Plastbud została poszerzona o nowe rozwiązania produktowe dla jeszcze większej energooszczędności – okucia activPilot Comfort firmy Winkhaus.

Zastosowanie w produktach naszej firmy okuć activPilot Comfort pomaga oszczędzać energię – okucia te umożliwiają efektywne wietrzenie szczelinowe, które pozwala na wymianę powietrza przy jednoczesnym ograniczeniu wychładzania się pomieszczenia. Dzięki temu zapewniony jest także stały dopływ świeżego powietrza i zdrowy klimat zwłaszcza w takich pomieszczeniach jak kuchnia, łazienka czy sypialnia. Okucie to jako jedyne na rynku zapewnia podwyższoną odporność okna na włamanie podczas wietrzenia dzięki wyjątkowej konstrukcji zaczepów ramowych. Okno wyposażone w okucie activPilot Comfort podczas wietrzenia daje dużo większą ochronę przed deszczem, jest również lepszą barierą przed hałasem niż okno uchylone.

Pytania w sprawie oferty prosimy pod tel. +48 14 611 85 56 wewn. 35.

 


Drzwi PVC w promocyjnej cenie!

15.09.2014 r.

drzwi Ideal 7000Bardzo dobre parametry techniczne w połączeniu z atrakcyjną ceną to cechy wyróżniające nasz produkt – drzwi zewnętrzne PVC oparte na profilu Ideal 7000. Profil ten charakteryzuje się wielokomorową budową, głębokością zabudowy 85 mm i możliwością stosowania pakietów szybowych i wypełnień o szerokości do 51 mm – dzięki temu konstrukcje posiadają bardzo dobre parametry izolacyjności termicznej o wartość Uf do 1,1 W/m²K. Niski próg drzwiowy o wysokości 20 mm odpowiada wymogom dla budownictwa pozbawionego barier architektonicznych i umożliwia bezproblemowe wchodzenie i wychodzenie.

Cechy techniczne produktu:

 •     głębokość zabudowy 85 mm,
 •     możliwość zastosowania wypełnień o szerokości do 51 mm,
 •     współczynnik izolacyjności termicznej do Uf = 1,1 W/m²K,
 •     niski próg aluminiowy z przekładką termiczną.


Pytania w sprawie oferty prosimy kierować pod tel. +48 14 611 85 56 wew. 35.

 


Okucia kryte Winkhaus Select

20.08.2014 r.

activPilot SelectPrezentujemy nowość w naszej ofercie – linię okuć do ciężkich okien. Najnowsze okucie activPilot Select firmy Winkhaus to okucie uchylno-rozwierne, całkowicie ukryte w luzie wrębowym, które umożliwia konstruowanie okna o powierzchni skrzydła 3 m2 i wadze 150 kg. Rozwiązanie to gwarantuje wysoką stabilność, prosty montaż, łatwość użytkowania i najwyższe walory estetyczne.

Okucia tego typu zastosowane są w naszym nowym produkcie –  systemie Thermo Luksus Elegant.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

 


Nowość! System Thermo Luksus Elegant

20.08.2014 r.

system Thermo Luksus Elegant Zachęcamy do zapoznania się z naszym nowym produktem – systemem Thermo Luksus Elegant o wyjątkowo eleganckim i ponadczasowym designie, z niewidocznymi okuciami.

Parametry okna:

 • Profil: Aluplast Ideal 8000,
 • Szyba: SGG Climatop Lux (ramka: SGG Swisspacer),
 • Okucia: activPilot Select,
 • Uf: 1,00 W/m2K,
 • Ug: 0,60 W/m2K.

Zalety okna Thermo Luksus Elegant:

 • Termika – okno w klasie A z dodatnim bilansem energetycznym,
 • Ochrona przed hałasem – mocniejszy docisk okuć, trzy uszczelki, szyba dwukomorowa,
 • Design – ponadczasowa elegancja okien z niewidocznym okuciem,
 • Nowoczesne rozwiązania – możliwość podwyższenia maksymalnego ciężaru skrzydła,
 • Wysoka jakość – okna produkowane na nowoczesnej linii produkcyjnej,
 • Konkurencyjna cena.

Więcej informacji na temat naszego nowego produktu znajdą Państwo na stronie Thermo Luksus Elegant.

 


Pomiar i montaż drzwi gratis!

25.07.2014 r.

Mamy przyjemność poinformować, że pomiar i montaż drzwi wykonujemy gratis przy zamówieniach powyżej 500 zł. Promocja dotyczy wszystkich oferowanych w sprzedaży drzwi zewnętrznych i wewnętrznych. Szczegóły w salonie sprzedaży.

promocja - pomiar i montaż drzwi gratis

 

 


Promocja drzwi Vasco

25.07.2014 r.

Zapraszamy do skorzystania z atrakcyjnej promocji na drzwi Vasco. Drzwi z kolekcji Braga teraz dostępne są z rabatem -25% ! Szczegóły promocji dostępne w naszym salonie sprzedaży.
* Promocja dotyczy koloru akacja.

promocja drzwi Vasco Braga

 

 


Podłoga Dąb holenderski w atrakcyjnej cenie

25.07.2014 r.

Zachęcamy do zakupu podłogi Krono Original Dąb holenderski w bardzo atrakcyjnej cenie 16,90 zł netto. Podłoga ta wyróżnia się bardzo dobrymi parametrami: klasą ścieralności AC4 i grubością panela 7 mm. Szczegóły promocji dostępne w sklepie firmowym przy w Bochni.

promocja podłogi Krono Original

 

 


Udział w targach Fensterbau Frontale 2014

06.05.2014 r.

W dniach 26-29.03.2014 nasza Firma prezentowała się na międzynarodowych targach stolarki Fensterbau Frontale 2014 w Norymberdze. Specjalnie na tę okazję przygotowaliśmy ekspozycję okien i drzwi spełniających najwyższe wymagania klientów z Europy i nie tylko.

Naszym celem było dostosowanie naszych produktów do nowych trendów panujących na rynkach, spełnienie potrzeb klientów oraz pokazanie innowacyjnych rozwiązań.

Wśród prezentowanych produktów odwiedzający mogli obejrzeć:
– drzwi wejściowe PVC z zasuwnicą elektryczną otwieraną za pomocą karty zbliżeniowej i klawiatury numerycznej,
– okno PVC w systemie Thermo otwierane i rozszczelniane za pomocą silnika elektrycznego,
– okno PVC w systemie Thermo Luksus z ukrytymi zawiasami i pierwszą szybą z dodatnim bilansem energetycznym Planitherm Lux,
– drzwi aluminiowe w systemie MB-86 aero z panelem nakładkowym oraz ukrytymi zawiasami.

Nasze stoisko cieszyło się sporym zainteresowaniem klientów z Niemiec, Austrii, Francji, Szwajcarii, Włoch, Francji, Węgier, Norwegii, krajów azjatyckich i Polski. Targi stolarki w Norymberdze, uważane za jedne z największych i najbardziej wymagających w Europie, były dla nas dużym sprawdzianem oraz szansą na pokazanie się na dużej arenie międzynarodowej.

Będziemy informować o kolejnych planowanych targach, na które już teraz serdecznie zapraszamy.

targi - foto 1

targi - foto 2

targi - foto 3

targi - foto 4

 

 


System MB-70 w promocji!system MB-70

30.04.2014 r.

Mamy przyjemność poinformować, że w naszej ofercie posiadamy profile w systemie MB-70 w cenie profili systemu MB-60. Dlatego nasze produkty na tym systemie będą wyróżniały się na tle ofert konkurencji. Zachęcamy do przesyłania zapytań w tym systemie.

MB-70 jest nowoczesnym systemem aluminiowym, służącym do wykonywania wymagających izolacji termicznej i akustycznej elementów archi­tektonicznej zabudowy zewnętrznej, np. różnych typów okien, drzwi, wiatrołapów, witryn, konstrukcji przestrzennych.

 

 


Fensterbau Frontale 2014 – dziękujemy za spotkanie

14.04.2014 r.

Dziękujemy Państwu serdecznie za odwiedzenie naszego stoiska na Międzynarodowych Targach Branżowych Fensterbau Frontale 2014. Oferta naszej firmy przedstawiona na targach spotkała się z dużym zainteresowaniem potencjalnych klientów i partnerów biznesowych z rynków europejskich. Na naszym stoisku zaprezentowaliśmy Państwu nasze najnowsze produkty, które są wynikiem zastosowania w produkcji wysokiej jakości materiałów oraz nowych możliwości technologicznych.

Liczymy, że to spotkanie w ramach tegorocznych targów zaowocuje nawiązaniem współpracy i zwiększeniem zainteresowania aktualną ofertą naszej firmy. Zapraszamy do przesyłania zapytań ofertowych na adres plastbud@plastbud.com.pl.

Podziękowania za udział w targach

 

 


Zapraszamy na targi!

24.02.2014 r.

Firma Plastbud serdecznie zaprasza do udziału w wydarzeniu "Fensterbau Frontale 2014 – Międzynarodowe Targi Branżowe. Okna – Drzwi – Fasady" w Norymberdze, które odbędą się w terminie 26–29 marca 2014 r.

Targi Fensterbau 2014

Aby zaprezentować Państwu nasze najnowsze produkty, zapraszamy Państwa serdecznie na nasze stoisko nr 535 w hali nr 3A.

Będzie nam miło powitać Państwa w terminie 26–29.03.2014 r. na naszym stoisku, a w przypadku dalszych zapytań jesteśmy także przed targami do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu +48 14 611 85 56.

Więcej informacji na temat tych wiodących targów, jak również bazę wystawców oraz plany hal znajdą Państwo pod adresem www.frontale.de.

Udział firmy Plastbud Sp. z o. o. - Sp. k. w targach wspierany jest poprzez dofinansowanie na realizację projektu "Wzrost konkurencyjności firmy Plastbud poprzez promocję marki na rynkach zagranicznych", otrzymane dnia 06.03.2014 r.

Innowacyjna Gospodarka, Unia Europejska

Zapraszamy!Zaproszenie na Targi Bau Monachium 2017

14.12.2016 r.

Mamy zaszczyt poinformować że nasza firma w dniach 16-21.01.2017 będzie uczestniczyć w międzynarodowych targach okiennych BAU 2017 w Monachium.
Będzie to okazja do zaprezentowania naszych nowości produktowych oraz spotkań z obecnymi oraz nowymi potencjalnymi klientami.